- Co je ekopanel a kde všude je možné ho využití?

Ekopanel je lisován především z pšeničné slámy pod vysokým tlakem a vysokou teplotou, bez použití dalších pojiv či chemických přísad. Ekopanel se využívá jako stavební prvek ve stavebnictví, opláštění dřevěných konstrukcí, půdní vestavby, rekonstrukce starých objektů, atd. Stavba domu z ekopanelu na klíč, nebo dokonce stavba dřevostavby svépomocí je dostupná takřka všem. Ekopanelem je možno obložit každý typ konstrukce do výšky až 22,5 m. Ekopanel je 100% recyklovatelný a ekologický, je odolný proti ohni, výborně pohlcuje zvuk, je pevný, robustní a mechanicky odolný, výborně akumuluje teplo a také dobře izoluje. Jedná se o difúzně otevřený přírodní materiál.

- Hoří ekopanel? Vždyť je ze slámy!

Nehoří! Sláma v ekopanelu je slisována za velmi vysokého tlaku tak, že obsahuje velmi málo vzduchu, který umožňuje hoření. Je to situace podobná, jako kdybychom chtěli spálit telefonní seznam v kotli – také nehoří bez naší pomoci.

- Žerou ekopanel myši nebo jiní hlodavci?

Pro výrobu ekopanelu se používá vymlácená sláma, která je vysokotlace lisována ve výrobě. Slaměné jádro ekopanelu je obaleno třívrstvým recyklovaným papírem. Po zabudování ekopanelu do konstrukce je povrch penetrován a dále je na něj aplikována finální povrchová úprava, kterou hlodavci nevyhledávají.

- Jak odolává ekopanel vlhkosti?

Ve slaměném jádru ekopanelu se po lisování vytváří mikro póry, které pohlcují vzdušnou vlhkost. Tuto vlhkost si dokáží držet až do doby, kdy se příznivě změní teplotní podmínky v okolí ekopanelu. Potom ekopanel vlhkost uvolní, a tím dokáže zvlhčit vzduch uvnitř místností.

- Jakou má dům z ekopanelů životnost?

Suchá sláma slisovaná do desky může vydržet až 100 let. Dokládají to zkušenosti použití prvních slaměných desek vyrobených v Anglii, kde se z nich stavěly ekonomické montované domy v letech 1942 až 1960. Těmto domům je tedy nyní 70 let a stále kvalitně plní svojí funkci. Dalším dokladem je sláma, která byla použita v příčkách při stavbě pražské Lucerny v roce 1936. Vydržela v dobré kvalitě až do nedávné rekonstrukce.

- Je montáž ekopanelů složitá? Zvládnu ji sám?

Montáž ekopanelů složitá není. Jedná se o panelový systém. Je třeba však dodržet základní technologické postupy. K tomuto účelu provádí firma každý měsíc školení, účastníci školení obdrží potřebné informace a „Osvědčení o proškolení“. Naše firma běžně provádí také technické poradenství. V případě vašeho zájmu nás kontaktujte.


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /www/ekopanelycb.cz/ekopanelycb.cz/templates/businessreport/layouts/yjsg_mobilemenu.php on line 71

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.